Журналіст із Дербіширу збирає кошти, щоб доставити життєво важливі речі людям з аутизмом у зруйнованій війною Україні. Про це пише ВВС.

Девід Хіггс, який заснував Environmental Press Agency, що базується в Дербіширі, також страждає дислексією та СДУГ. Він хоче допомогти та пролити світло на те, як війна впливає на людей із сенсорними проблемами.

Проект має на меті зібрати 5000 фунтів стерлінгів, щоб покрити витрати на придбання принаймні 100 комплектів навушників. Проект також спрямований на те, щоб кошти пішли на засоби для зменшення тривоги, які підходять людям з аутизмом.

72-річний пан Хіггс сказав: «Я запустив цей проект через власні проблеми з сенсорним і соціальним перевантаженням. Ми також маємо намір подолати деякі упередження, стигматизацію та помилкові уявлення, з якими стикаються люди з аутизмом, висвітлюючи ролі деяких видатних українців з аутизмом, які діють із мужністю, рішучістю, стійкістю та креативністю, щоб протистояти вторгненню путіна в їхню країну.

Як аутист справляється в зоні бойових дій з вибухами, евакуацією та соціальними потрясіннями? Багато з них на передовій, воюють. Багато з них у службах підтримки, багато допомагають з інформаційними технологіями. Вони активно воюють, щоб врятувати свою країну», – зазначив Хіггс.

Проект «Аутизм Україна» розпочинається після 14 місяців «інтенсивних досліджень, спрямованих на охоплення аутичної спільноти в Україні.

Виконавчий директор Autism East Midlands Джейн Хаусон сказала, що аутизм «впливає на те, як люди бачать світ».

«Деякі люди з аутизмом мають сенсорні відмінності, і це може включати підвищену чутливість до деяких або всіх шумів, – сказала пані Хаусон. – Люди, які постраждали від такого впливу, можуть відчувати біль або страх під впливом тригерних шумів. Інші можуть відчувати сенсорне перевантаження та відчувати стрес. Захисники для вух можуть допомогти людям із підвищеною чутливістю до шуму, оскільки вони блокують звуки. Життя в зоні конфлікту повинно принести з собою додаткові проблеми щодо шуму та тривоги, що робить ще більш важливим, щоб аутисти з сенсорними потребами мали доступ до потрібного обладнання».

Пан Хіггс збирається покинути Великобританію за чотири тижні, а потім проїхати 4000 миль через Україну, щоб зустрітися з людьми з аутизмом, які беруть участь у війні, задокументувати їх і допомогти.

Залишити відповідь