В одному з найвідоміших британських видавництв Penguin Books видадуть книгу українського письменника Олександра Михеда «Позивний для Йова. Хроніки вторгнення».

Міжнародне видання книжки називається Language of War, вона вийде друком 13 червня, повідомив автор у своєму Facebook.

«Передзамовлення триває. Будь ласка, поділіться лінком зі своїми друзями з інших країн. Щоби велике видавництво бачило запит на розповідь нашої історії вторгнення нашим голосом. Дуже сподіваюсь, що українські книгарні теж замовлять і буде доступно для наших закордонних друзів тут. Дякую Збройним Силам України, що ми все ще є», — написав Олександр Михед.

В Україні «Позивний для Йова. Хроніки вторгнення» видало Видавництво Старого Лева. Торік книга отримала премію імені Юрія Шевельова за найкращу есеїстику. Також вона потрапила до списку книжок, які необхідно прочитати у 2024 році від Financial Times.

Автор почав писати «Позивний для Йова» у перший день повномасштабного вторгнення і працював над книжкою протягом тринадцяти місяців. Олександр Михед писав про те, що пережив разом із дружиною, про своїх батьків, які майже три тижні були в Бучі під час окупації. У книзі описано не лише життя самого автора, а й те, як змінюємося ми, як наша повсякденна мова стає мовою війни, колись звичні й важливі речі — ​болючими тригерами, а певні відчуття та емоції — ​такими, які хочеться забути, але й водночас запам’ятати назавжди.

Михед зібрав й виклав думки і переживання багатьох українців протягом першого року вторгнення. “Україн­ці, як і колись старозавітний Йов, нині проживають жахливі втрати. Як ми втрачаємо найрідніших друзів і домівки? Як змінюються українські діти і яку постпам’ять матиме наступне покоління? Врешті — ​хто кожен із нас у цій війні?” – ідеться в анотації.

Про автора

Олександр Михед – український письменник, культуролог, культурний менеджер і ведучий подкасту «Станція 451». Лектор освітніх проєктів та програм Києво-Могилянської бізнес-школи. Член українського ПЕН. Автор статей, колонок і досліджень про культуру, мистецтво і літературу в українських і закордонних ЗМІ. Після повномасштабного вторгнення приєднався до лав ЗСУ.

На головному фото – Олександр Михед, фото the Ukrainians

Залишити відповідь