Міністр закордонних справ Великобританії Девід Кемерон і кандидат у президенти США Дональд Трамп під час зустрічі у квітні обговорювали угоду про завершення війни в Україні.

Про це пише газета The Times із посиланням на високопоставлене джерело. За їхніми даними, Кемерон переконував політика схвалити збільшення військової допомоги Україні, оскільки це допоможе утримати лінію фронту і дасть Трампу “найкращі можливі умови” для спроби укласти угоду між країнами, якщо він переможе на виборах.

Згідно з даними джерел The Times, Кемерон озвучив два варіанти майбутнього після можливої перемоги Трампа на виборах. У першому — він добивається миру з президентом рф на руїнах України. У такому випадку Трампа називатимуть спільником Кремля. У другому — він отримує “тупикову ситуацію” через те, що українці втримуватимуть агресора без особливого успіху через відсутність підтримки США. Після цього Кемерон наголосив, що Трампу треба було б створити більш вигідну ситуацію, щоб укласти гіпотетичну мирну угоду.

“Які найкращі умови, за яких ви, як президент (США. — ред.), зможете укласти угоду в січні (2025 року, тобто після ймовірної перемоги на виборах. — ред.)? Це коли обидві сторони утримують свої позиції і платять за це ціну, — цитує Кемерона The Times.

Після розголосу цієї розмови у ЗМІ прессекретар британського прем’єра Ріші Сунак заявив Politico, що позиція Великобританії щодо війни не змінилася.

“Я не визнаю ці повідомлення. Наша позиція не змінилася. путін повинен зазнати поразки. Зараз, як ніколи раніше в цьому конфлікті, вкрай важливо, щоб путін отримав чіткий сигнал про те, що ми будемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно”, – сказав він.

Сам Сунак заявив журналістам, що не читав цю статтю.

Але що я можу вам сказати, так це те, що ми лідируємо, коли йдеться про Україну. Інвестиції в безпеку України – це інвестиції в нашу безпеку. Наші союзники по НАТО вже стурбовані перспективою того, що якщопутін доб’ється успіху, то вони будуть наступними – з усіма наслідками, які звідси випливають“, – додав прем’єр-міністр.

Залишити відповідь