Український диригент Кирило Карабиць дасть свій останній виступ із Борнмутським симфонічним оркестром (BSO) після 15 років роботи з ним, пише ВВС.

Нагадаємо, на початку цього року Карабиць отримав почесне звання OBE за заслуги в музиці та за популяризацію творів з України та Східної Європи у Великобританії.

Син композитора Івана Карабиця, він є другим, хто так довго був головним диригентом оркестру.

Оркестр заявив, що його відносини з Карабицем продовжаться, коли він стане диригентом-лауреатом і художнім керівником групи BSO «Голоси зі Сходу».

Керол Пейдж, довірена особа музиканта та друга скрипка, сказала, що співпраця з диригентом була «мандрівкою-відкриттям».

«Його музика випромінюється від нього, коли він на подіумі, надихаючи всіх нас грати всім серцем, щоб створювати найбільш захопливі живі виступи», – сказала вона.

Раніше Карабиць описав оркестр як «дуже особливу групу музикантів» і сказав, що «дуже пишається» продовженням своєї подорожі з BSO «Голоси зі Сходу».

«Теплота, дружба та відкритий підхід тут дуже особливі», — сказав він.

У BSO заявили, що Карабиць «поклав на себе місію отримати загублені перлини» в Україні та інших країнах.

Виконавчий директор Дугі Скарф назвав його «чудовою людиною та музичним детективом, не схожим на інших».

Раніше диригент заявляв, що працює над популяризацією української культури, щоб підтримати націю після російського вторгнення.

Невдовзі після початку війни у 2022 році він сказав BBC: «Важко бути далеко. Мої мама та сестра все ще в Києві. Я просто намагаюся продовжувати свою диригентську діяльність, незважаючи на цей дуже важкий період… тому що я вважаю, що можу зробити набагато більше для іміджу України… яка сьогодні потребує підтримки, граючи більше української музики».

Послухати Борнмутський оркестр під диригуванням Кирила Карабиця можна буде цієї неділі, 19 травня, в Лондоні.

Залишити відповідь