Українка Ярина Карпентер вже понад 13 років живе в Британії. Поєднуючи викладання англійської мови, управління мовними школами та коучинг, вона разом з іншими українками створили British-Ukrainian Business Women Association – BUBWA. Їхня Асоціація – це натхнення та цінний ресурс для багатьох українських біженок, які через війну опинилися у Британії.

Як BUBWA допомагає українкам розпочати свій бізнес, інтегруватися в британське суспільство, як змінюється їх життя та як доєднатися до Асоціації, співзасновниця спільноти Ярина Карпентер розповіла для NetworkUA.

Створення спільноти BUBWA

Ярина Карпентер

На одній із зустрічей для українських бізнес-леді у Британії Ярина познайомилася з Тетяною Дороніною та іншими українками, які й вирішили створити Bristish-Ukrainian Business Women Association, скорочено – BUBWA. Першочергова мета – підтримувати та надихати українських жінок у Британії, допомагати їм розвивати свій бізнес та творити історії успіху.

Згуртування української громади в Британії та підтримка України

Разом українки утворили команду з амбітними планами.

Тетяна Дороніна

Тетяна Дороніна, співзасновниця Асоціації розробила логотип та візуальний стиль спільноти.  Вона візіонер. Саме Тетяна розробила бренд і маркетингову стратегію BUBWA, у свою другу вагітність продовжувала активно працювати над розвитком бренду BUBWA. Її також називають “мамою бренду”.

Зараз над Асоціацією активно працюють Ярина та Тетяна, докладаючи зусиль над розвитком спільноти для українок у Британії.

9 грудня 2021 року офіційно було створено асоціацію BUBWA хоча підготовка та обговорення ідей тривали значно довше. Ми прагнули працювати на міждержавному рівні, об’єднуючи українську громаду в Британії з британською в Україні, налагоджуючи діалог, співпрацю та партнерські зв’язки”, – каже Ярина Карпентер.

Однак у лютому 2022 року, з початком повномасштабного вторгнення росії в Україну, організаторкам Асоціації довелося адаптуватися до нових реалій. Плани з розвитку бізнесу відійшли на другий план, і вони зосередилися на тому, що можуть зробити для допомоги Україні.

“3-5 березня (2022 року), коли всі були в шоці та розгубленості, ми організували масштабну конференцію для лідерів організацій в Британії та лідерів міжнародних організацій в Україні. Цей телеміст мав на меті скоординувати нашу діяльність у допомозі Україні”, – каже Ярина.

Завдяки цій платформі було реалізовано багато спільних гуманітарних проєктів, спрямованих на допомогу Україні. Співзасновниці об’єднували впливових людей, які могли далі допомагати. BUBWA стала платформою для згуртування лідерів громадських організацій з метою підтримки України в критичний час.

Співпраця з ООН Жінки та підтримка українських біженців у Британії

Ярина каже, що їх спільнота прагне до співпраці з UN Women – Жінками ООН, дотримуючись принципів Конвенції про права жінок. Ці принципи є їх орієнтирами, на які вони спираються у своїй діяльності.

“Ми за рівноправ’я жінок і чоловіків у бізнесі, зокрема на робочих місцях. Це один із наших ключових пріоритетів. Ми ґрунтуємо свою роботу на чітких цінностях, однією з яких є прозорість. Все, що ми робимо, ми робимо відкрито і чесно, без жодних “підкилимних ігор“, – додає вона.

“Передбачаючи, що після початку повномасштабного вторгнення до України Британія відкриє візи для українців, ми розробили екстренну програму допомоги. Ми очікували на великий приплив українок з дітьми, багато з яких є висококваліфікованими професіоналами та бізнес-леді, що мали власну справу в Україні або прагнули започаткувати її у Британії”, – каже Ярина.

“Розуміючи, що може бути їм корисними, адже маємо досвід роботи з мігрантами та знаємо про труднощі, з якими вони стикаються. Наша програма допомоги знайшла підтримку і ми поділилися своїм досвідом з іншими організаціями”.

Ярина зауважує, що першочерговим завданням для українських біженців є ментальна підтримка та адаптація до нового життя.

“Ми розуміємо, що людям, які пережили жахи війни, потрібен час, щоб оговтатися та звикнути до нового середовища. Тому ми заохочували створення психологічних груп, роботу психологів, а також сприяли розвитку локальних спільнот, де люди могли б відчувати себе в безпеці, отримувати підтримку та спілкуватися”.

Співзасновниці BUBWA також усвідомлювали, що знання англійської мови є ключовим фактором для адаптації до життя українців у Британії. Будучи першими, хто запропонував безкоштовні уроки англійської ще до того, як різні британські коледжі почали їх пропонувати, вони допомогли багатьом українцям оволодіти мовою та відкрити нові можливості.

Безкоштовні курси англійської мови та програма підтримки для українських професіоналів

BUBWA стали першою організацією у Британії, яка запропонувала безкоштовні курси англійської мови для українців. За три місяці навчання ми надали знання трьомстам людям на трьох різних рівнях: від початкового до найвищого – Upper Intermediate Advanced.

“Я особисто організувала та координувала цю роботу. Ми приймали заявки від людей, які вже приїхали до Британії або лише планували це зробити. Відповідно до їхнього рівня володіння мовою, ми розподіляли їх по групах. У нас працювали як українські, так і британські викладачі-волонтери. Шість груп розпочали навчання в першу чергу”, – каже cпівзасновниця. BUBWA Ярина.

Розпочали цю програму без жодного гранту та  бюджету, лише власними силами та коштами.

“Далі ми розпочали реалізовувати місячну програму, яка була безкоштовною для українців і спрямована на підтримку професіоналів, які прагнули продовжити або розпочати свій бізнес”, – розповідає українка. – У нас була чітко розписана програма. Що включала ментальну підтримку у вигляді групової терапії, лекцій психолога про адаптацію до нового середовища та інші тематичні заходи. Ми співпрацювали з кваліфікованими українськими психологами, які працюють у Британії”.

Мотивація, адаптація та процвітання українських жінок у Британії

Як коуч, Ярина провела низку групових коуч-сесій, під час яких намагалася зрозуміти потреби жінок та дати їм мотивацію рухатися далі. Замість того, щоб сидіти й очікувати, вона заохочувала їх ставити перед собою цілі.

“Поступово, крок за кроком, ми виводили жінок із стану невизначеності. Згодом, повернувшись до України, вони зможуть використати свій набутий досвід та знання для відбудови країни після війни. Це і є нашою основною метою, заради якої ми працюємо”.

Нетворкінг, культурні події та підтримка української спільноти

“Ми організовували щомісячні нетворкінги, бізнес-кави та бізнес-сніданки в центрі Лондона, куди приїжджали жінки як з самого Лондона, так і з інших міст, навіть з Уельсу. Ці зустрічі давали можливість жінкам відчути атмосферу підтримки, єднання та надихнутися одна від одної”, – каже жінка.

Результатом таких зустрічей стало багато нових колаборацій та спільних проектів між учасницями. Жінки, знайомлячись на івентах, знаходили спільні інтереси та об’єднували свої зусилля для реалізації нових ідей.

“Наша платформа стала місцем, де ми звели людей, які творять дуже важливі проєкти.Ми створили платформу для об’єднання людей, натхнення та реалізації їхніх задумів.

Ми також маємо багато жінок, які розпочали власну справу. Деякі з них відкрили бізнес у Британії, інші повернулися в Україні та реалізували там. Ми пишаємося тим, що можемо надати їм необхідну підтримку та ресурси для досягнення успіху”, – розповідає Ярина Карпентер.

Естетика та натхнення для українок

“Одним із наших пріоритетів було сприяти налагодженню діалогу та взаємодії між Україною та Британією. Ми організовували події, які знайомили українців з британською культурою, а британців – з українською”.

Першим таким заходом став масовий пікнік, приурочений 22-річчю коронації Єлизавети II. Жінки BUBWA познайомили українську спільноту з традиціями королівської сім’ї та британською культурою.

“На пікнік приїхали як українці, так і британці, зокрема й з британськими спонсорами. Це був справжній культурний діалог у дії”, – згадує Ярина.

“У липні ми організували масштабне святкування Івана Купала в Баттерсі-парку разом з благодійною організацією Ukraine Charity. Це було неймовірне свято з вогнем, традиційними пригощаннями, концертами, майстер-класами з плетіння вінків, виступами професійних артистів та етнохору, а також виставкою робіт українських майстрів. Усі виручені кошти з цього заходу пішли на допомогу українським дітям у госпіталі“, – розповідає співзасновниця Асоціації.

Організаторки BUBWA Ярина та Тетяна звертають увагу й на красу та естетику у веденні проєкту.

“Краса та естетика – це не просто слова, це одна з наших ключових цінностей. Ми віримо, що краса має силу, вона може надихати та давати заряд позитивної енергії. Для наших жінок, які опинилися у складній ситуації, коли все навколо здається сірим ми даруємо барви. Ці години, які вони проводять з нами, дають їм можливість забути про проблеми, зануритися у світ краси та натхнення. Після наших нетворкінг-зустрічей кожна жінка йде додому, відчуваючи себе зарядженою батарейкою. Її очі сяють, у душі з’являється віра у власні сили та нове бачення майбутнього”, – каже Ярина.

“Важливо було створити для жінок простір, де вони б не відчували себе “бідними біженцями”, а рівноправними та шанованими. Наші бізнес-ланчі, які ми проводимо з Тетяною Дороніною завжди проходили в красивих місцях, стали чудовою можливістю для спілкування та підтримки. Щоб зробити наші заходи доступними для всіх, ми запропонували формат “за донат”. Це означало, що жінки могли платити за свою каву, а хто хотів, міг зробити й донат. Такий формат не ставив жодних фінансових бар’єрів і був зручним для всіх, – ділиться вона. – Важливо зазначити, що всі ці події ми організовували на волонтерських засадах, без жодної фінансової підтримки. Це стало можливим завдяки самовідданості та ентузіазму нашої команди”.

Підтримка українського бізнесу та інвестицій

“Ми не лише допомагаємо українцям у Британії адаптуватися до нового життя, але й активно сприяємо розвитку українського бізнесу. Ми одними з перших організували в Британії бізнес-ярмарки, де українські підприємці могли представити свої товари та послуги британській публіці, – каже Ярина. – Також працюємо над тим, щоб привернути увагу британських інвесторів до України”.

Також були воркшопи з ведення бізнесу у Великобританії. Запрошували британських спеціалістів, які ділилися своїм досвідом та знаннями, а також юристів, які надавали консультації з питань віз та інших юридичних аспектів.

Окрім цього на платформі організовували вебінари та онлайн-зустрічі, щоб інформувати людей про актуальні питання та надавати їм необхідну підтримку.

Образ української жінки: сильна, красива, саморозвинена

“Для мене образ української жінки значно розширився після початку війни. Звичайно, ми завжди знали про силу та стійкість українок, але тепер ми бачимо їх з нового боку.

Українки, які приїхали до Британії після повномасштабного вторгнення, нагадали нам про те, що важливо не здаватися навіть у найскладніші часи. Вони піклуються про себе, залишаються красивими та доглянутими. Це стало стимулом для розвитку індустрії краси як в Україні, так і в Британії”, – каже Ярина .

Вона вважає, що важливою рисою українок є їхнє прагнення до саморозвитку.

“Війна змусила нас по-новому поглянути на українських жінок. Ми бачимо, що вони не лише сильні та стійкі, але й красиві, стильні, саморозвинені та відповідальні. Це образ, який буде надихати нас ще багато років”.

Як долучитися до Bristish-Ukrainian Business Women Association (BUBWA)

“Долучитися до нашої спільноти BUBWA дуже просто.

У нас є дві відкриті групи на Facebook: BUBWA – тут ви знайдете оголошення про наші заходи та інші новини та Bristish-Ukrainian Business Women Association – тут ви можете знайти інформацію про можливості для бізнесу та співпраці.

У нас також є закрита група на Facebook, де учасники спільноти можуть спілкуватися між собою та ділитися своїми думками та ідеями. Щоб долучитися до цієї групи, вам потрібно надіслати нам запит на приєднання”, – каже Ярина.

Instagram:@bubwa_association – про  фотозвіти із заходів, а також оголошення про майбутні події.

Telegram:Bristish-Ukrainian Business Women Association (BUBWA). У Telegram-каналі можна спілкуватися з іншими учасниками спільноти, отримувати актуальну інформацію про діяльність та брати участь в онлайн-зустрічах.

BUBWA: найближчі плани

Зараз організаторки Тетяна та Ярина зосереджені на реалізації кількох важливих проєктів:

“24 травня ми проведемо круглий стіл стосовно українських полонених “Азовсталі” за участю активних представників української та британської громад, а також делегації з України, яка приїжджає на запрошення лорда з парламенту, – каже Ярина. – Захід відбудеться в церкві на Bond Street, де зберуться активні люди з обох країн, щоб обговорити цю важливу проблему та привернути до неї увагу. Ми позиціонуємо себе як платформу для взаємодії між Україною та Британією”.

Насамкінець Ярина додає, що кожен українець, який зараз перебуває за кордоном, є послом своєї країни.

“Ми намагаємося доносити до британців достовірну інформацію про Україну, її культуру та бізнес-потенціал. Це важливо для того, щоб створити позитивний імідж України та залучити інвестиції в її майбутнє”.

Авторка: Оксана Середюк

1 Коментарі

  1. Саша К.

    Чудова публікація журналістів. Мені сподобалося її читати. Хоча я був знайомий з Бубвою, були певні речі, яких я не знав. Я приєднався до їхньої телеграм-групи, в якій, я вважаю, буде корисно бути частиною. Сподіваюся, ця публікація допоможе й іншим.

Залишити відповідь