Українські громадяни, які були зняті з військового обліку у зв’язку з виїздом з України, згідно з постановою уряду повинні стати на військовий облік. Крайній термін – не пізніше 17 червня.

Консульство України в Лондоні роз’яснило порядок постановки на військовий облік через Посольство України. Відомство повідомило, що це стосується виключно громадян України, які були були зняті з військового обліку у зв’язку з вибуттям за межі України на строк більше трьох місяців.

Така категорія громадян протягом 30 днів з дня набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 563 зобов’язана стати на військовий облік одним із таких шляхів:

  • прибуття особисто до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК);
  • подання через закордонні дипломатичні установи України у Великій Британії заяви про взяття на військовий облік, яка має бути адресована ТЦК, Центральному управлінню або регіональному органу СБУ або відповідному підрозділу розвідувальних органів, яким такого громадянина України знято з військового обліку.

Заява подається до:

– Консульства в Лондоні – особами, які проживають на території Англії  та Уельсу:

  • засобами поштового зв’язку на адресу: 78 Kensington Park Road, W11 2PL London.
  •  особисто в порядку живої черги сьогодні з 16:00 до 17:00.

– Консульства в Единбурзі – для мешканців Шотландії  та Північноі Ірландії.

Перелік необхідних документів:

  • заява (форма – у телеграм-каналі консульства)
  • дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон (у разі надсилання поштою – копія першої сторінки)
  • підтвердження зняття з військового обліку у зв’язку з вибуттям за межі України на строк більше трьох місяців (відмітка про виїзд на постійне проживання до Великої Британії в закордонному паспорті, довідка ТЦК, тощо).

1 Коментарі

  1. Nikolas

    Цікаво було б дізнатись про алгоритм дій людей з інвалідністю які не придатні для служби, я не уявляю людину з важкою інвалідністю яка має їхати через пів Європи щоб сидіти в чергах в ТЦК. Нажаль складно знайти конкретну інформацію, а не якісь сумнівні чутки.

Залишити відповідь