15 червня до Львова вкотре приїхала група британських фермерів-волонтерів, які передали чергову партію позашляховиків для Збройних Сил України в межах акції «Пікапи для миру».

З початку повномасштабної війни фермери з Британії передали вже понад 360 авто, повідомили у Львівській обласній військовій адміністрації.

«Майже сім десятків британців приїхали на Львівщину, щоб побачити Україну і особисто передати нашим воїнам 32 позашляховики. Це 15 місія в межах ініціативи нашого доброго друга – британського фермера Марка Лерда – «Пікапи для Миру». Машини вирушають не порожні. Наші британські друзі укомплектували їх генераторами, медичними засобами на 2,5 млн гривень, одягом для військових, колесами підвищеної прохідності та іншими гуманітарними вантажами», – зауважив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Цього разу позашляховики їдуть до захисників з 24 ОМБр імені короля Данила, Повітряного командування «Захід» Повітряних Сил ЗСУ, підрозділів Національної гвардії України, Національної поліції України та 80 окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗСУ, які зараз перебувають на лінії зіткнення.

«Ми усвідомлюємо, що Україна веде боротьбу не тільки за себе, але й за цивілізацію, демократію та всі ті цінності, які ми приймали як належне протягом останніх років. Ми дуже вдячні і всі хотіли б зробити більше. Ми будемо тут до перемоги України, коли б це не сталося. Плануємо приїжджати кожні декілька місяців, привозити більше і більше автівок. 

Я хочу подякувати всім фантастичним чоловікам і жінкам, юнакам та дівчатам, які приїхали з Великої Британії, які пожертвували пікапи, збирали кошти, організовували краудфандинг або інші заходи. Ці вантажівки рятують життя, і ми отримуємо неймовірні відгуки від гуманітарних організацій та військових бригад, які ми підтримуємо», – сказав ініціатор акції Марк Лерд.

Позашляховики укомплектували медикаментами та турнікетами, зокрема абдомінальними. 

«Ці турнікети використовують для великих поранень на тілі. Вони коштують майже 20 тисяч гривень кожен. Ми маємо передаємо 70 таких. Крім того, передаємо звичайні турнікети, шприци та інші цінні медичні речі. Ми цікавились у  батальйонів та медиків на передовій, що їм потрібно і що важко отримати, ці речі були на першому місці в списку. Це дуже маленькі, але дуже цінні речі, і наступного разу ми закупимо їх у більшій кількості», – зазначив учасник акції Аластер Стюарт. 

Британський фермер Марк Лерд та його друзі підтримують ЗСУ ще з 2014 року.

Ця подія вкотре підкреслює міцні зв’язки між Україною та Великою Британією, а також важливість міжнародної підтримки у складні для України часи.

фото Львівської ОВА

1 Коментарі

Залишити відповідь