далі.

Як повідомляє ВВС, виборчі дільниці у 650 округах Англії, Уельсу, Шотландії та Північної Ірландії працюватимуть до 22:00. Тоді одразу почнеться підрахунок голосів і з’являться результати екзит-полу, який використовується для оцінки результатів виборів до того, як будуть підраховані всі голоси.

Екзит-пол має з’явитися о 22 годині, а детальні результати виборів очікуються рано в п’ятницю, 5 липня.

Як проходять вибори у Британії

У Британії історично існує мажоритарна виборча система. Згідно з нею, кандидат, який набрав найбільшу кількість голосів, стає членом парламенту від виборчого округу, незалежно від того, чи отримав він 50% поданих голосів, чи ні. Всього виборчих округів 650.

Якщо партія отримує більшість місць, її лідер стає прем’єр-міністром, а очільник другої за кількістю депутатів партії зазвичай стає лідером опозиції.

РБК-Україна з посиланям на Reuters пише, що згідно з останніми опитуваннями, партія лейбористів майже гарантовано здобуде владу, завоювавши до 484 із 650 депутатських мандатів, при тому для більшості досить тільки 326. Нині правляча Консервативна партія отримає лише 64 місця. Це буде історична поразка консерваторів та кінець 14-річному керуванню країною.

Таку ситуацію спричинили кілька чинників: і загальна втома населення від Консервативної партії, яка одноосібно перебувала при владі 14 років; і нездатність уряду консерваторів під проводом Ріші Сунака подолати рецесію в економіці, і проблеми у сфері державних послуг та охорони здоров’я.

Очікується, що новим прем’єр-міністром країни стане лідер лейбористів Кір Стармер.

Чого очікувати Україні від результатів виборів?

За словами експерта Центру оборонних стратегій Олександра Хари в коментарі РБК-Україна у дипломатичних колах, змін у підтримці України не буде. Проукраїнська позиція Лондона залишається за замовчуванням.Лідери лейбористів багато разів заявляли про прихильність до України.

Ба більше, вони бували в Україні особисто та мали розмови з українськими топпосадовцями. Востаннє – в середині травня цього року, нагадує експерт. Тоді ж делегація лейбористів окреслила план підтримки України, що складається із п’яти пунктів: військова підтримка, дипломатичні контакти, боротьба з російською агресією, розвиток промисловості, та допомога у відновленні.

“Зміна уряду у Британії означатиме відсутність змін у нашій військовій, дипломатичній, фінансовій і політичній підтримці України. Зобов’язання наступного лейбористського уряду перед Україною будуть залізними, а європейська безпека буде нашим першочерговим зовнішнім і оборонним пріоритетом”, – заявляв тоді Джон Леммі, якому прогнозують посаду міністра закордонних справ у новому уряді.

Залишити відповідь