Повномасштабна війна в Україні об’єднала людей з різних країн для підтримки волі та незалежності нашої держави. Серед них і 82-річний британський ветеран Кріс О’Конор, який після 24 лютого 2022 року вирішив допомагати українцям. Його історію розповідає 24 канал.

До початку вторгнення Кріс не надто багато знав про Україну. Та вже у березні 2022-го чоловік долучився до допомоги Україні, бо не зміг залишитись осторонь трагедії, з якою зіткнулись українці.

“На свій день народження я пішов в українське посольство і спитав, чим я можу допомогти, але там усі були дуже зайняті, тому відправили мене в Український Клуб. Там я зустрів Олександра Поліщука, який запитав, чи можу я поїхати у сусіднє місто забрати машину. Я одразу поїхав і забрав її, привіз до клубу, ми завантажили і відправили до України”, – пригадує Кріс.

Свою мотивацію британський ветеран пояснює дуже просто: він за час своєї служби був у багатьох точках по всьому світу, тому не міг просто спостерігати за тим, як страждає український народ.

Згодом за донати українців у Великій Британії придбали карету швидкої допомоги, але коли постало питання того, хто відвезе її, Кріс зголосився одразу, бо й сам хотів поїхати в Україну. Так він вперше потрапив до Львова, а звідти поїхав на Київщину після деокупації – побачив на власні очі те, на що росіяни перетворили Бучу та Гостомель.

“Те, що там трапилося, – жахливо. Люди в Бучі розповідали, що відбувалося, коли війна пройшла через їхнє місто”, – пригадує Кріс.

Також Кріс встиг відвідати Чернігівщину та побував в реабілітаційному центрі для поранених воїнів біля Львова. Чоловік каже, що після побаченого вирішив також займатися допомогою в реабілітації.

Крім того, британський ветеран також допомагає дитячим лікарням в Україні й хоче працювати в цьому напрямку.

Зараз його здоров’я хоч і погіршилось, та він все ж планує відвідати Україну ще раз – свого захоплення нашою країною він не приховує.

За внесок в українську боротьбу посольство України у Великій Британії відзначило Кріса О’Конора нагородою як друга нашої країни. Чоловік надзвичайно пишається цією відзнакою, проте наголошує – це нагорода не для нього, адже самотужки багато він би зробити не зміг.

“Ця нагорода не лише для мене. Мій вік і стан здоров’я не дозволяють мені зробити багато речей. Багато людей мене підтримують у цьому, зокрема у пансіонаті (будинку для ветеранів британської армії – ред.). А ще в мене є фантастична українська команда, яка допомагає”, – каже Кріс.

“Я розмовляю з багатьма різними людьми і шукаю різні шляхи для збільшення допомоги, яку ми можемо надати з гуманітарного боку. Наприклад, це стосується реабілітації поранених солдатів. Навіть коли я подорожую, мене завжди супроводжує українська символіка”, – продовжує чоловік.

У планах Кріса та команди волонтерів ще чимало задумів, які вони хочуть реалізувати для підтримки України. Чоловік дещо іронічно каже, що він не певен, що побачить перемогу України, але вірить – вона точно буде.

Залишити відповідь