Лідер Лейбористської партії Кір Стармер, який сьогодні, 5 липня, офіційно став новим прем’єр-міністром Великобританії, оголосив склад свого уряду.

Так, Міністерство закордонних справ очолив Девід Леммі, а міністром оборони став Джон Гілі. Обидва відомі своєю підтримкою України, пише “Європейська правда”.

Обидва міністри раніше відвідували Київ. Під час візиту вони запевняли, що допомога Україні з боку Британії збережеться після приходу лейбористів до влади. Про це 5 липня

“Якщо після виборів зміниться уряд, то рішучість Британії підтримувати Україну, протистояти російській агресії та притягти Путіна до відповідальності за воєнні злочини – ні”, – запевняв Гілі.

“Для мене велика честь бути призначеним Державним секретарем у закордонних справах, справах Співдружності та розвитку. Перед світом стоять величезні виклики, але ми впораємося з ними, використовуючи величезні сильні сторони Великої Британії. Ми об’єднаємо Британію заради нашої безпеки і процвітання вдома”, – зазначив Леммі після призначення.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вже привітав свого нового колегу Девіда Леммі з призначенням на посаду. За його словами, він вдячний своєму колезі за підтвердження непохитної підтримки України з боку Великої Британії в усіх сферах.

“Ми обговорили наступні кроки у наших двосторонніх відносинах, а також приділили особливу увагу майбутньому саміту НАТО у Вашингтоні”, – зазначив глава МЗС.

Кулеба також зауважив, що Леммі прийняв його запрошення відвідати Україну з візитом.

Нагадаємо, Лейбористська партія вперша за 14 років перемогла на парламентських виборах у Британії. Її лідер, Кір Стармер заявив, що в питанні підтримки України нічого не зміниться. Також він пообіцяв, що його перемога не стане “заохоченням” для путіна.

Залишити відповідь