Сьогодні Україна пережила чергову масовану ракетну атаку. Як підтримати близьких людей, які переживають ворожі обстріли в своєму місті, якщо ви перебуваєте за кордоном? Кілька порад дала психологиня благодійної організації Opora Ірина Саченко.

1. Нехай ваш голос буде спокійним, наскільки можливо. Не дзвоніть щохвилини зі стурбованим голосом – дозвольте їм укритися та потурбуватись про безпеку.

2. Стикаєтесь з відсутністю відповіді? Спробуйте проявити розуміння: люди, які тривалий час у стресі, ймовірно, мають певний субдепресивний стан та організм живе в режимі збереження енергії. Коли буде нагода чи сили — перетелефонують, подаруйте їм час.

3. Замість порад — дайте слова підтримки та будьте поруч. Вислухайте близьку людину, застосовуючи активне слухання. Відеодзвінок, спільне дихання – поглибіть зв’язок, навіть якщо ви далеко.

4. Задавайте короткі та чіткі питання: “Як я можу тобі зараз допомогти?”, “Що тобі зараз потрібно?”.

5. Дізнайтеся про техніки виведення з паніки: тапінг, “метелик”, синхронне дихання. В потрібний момент ви зможете поділитись корисним інструментом з різними. Приклади технік:

6. Впевніться, що у них все є: ліки, їжа, вода, тепло. Якщо необхідно – організуйте доставку.

7. Плануйте заздалегідь: регулярні звіти, контакт у невідкладних ситуаціях. Домовтеся про один і той же час зідзвону чи повідомлення по месенжерам, або план Б у випадку екстрених ситуацій (наприклад мати телефони сусідів), якщо рідна людина не виходить на звʼязок.

8. Якщо людина злиться і дратується, не ображайтеся. Ми розуміємо, що вам за кордоном важко, проте це не змагання, кому тяжче. Будьте мудрими.

9. Завжди турбуйтесь про себе, щоб була наснага та енергія на підтримку рідних та близьких!

Якщо вам потрібна допомога, контакти психологині зможете знайти в документі за посиланням або ж телеграм @Iryna_sachenko

Залишити відповідь