Новий міністр оборони Великобританії Джон Гілі менш ніж через 48 годин після свого призначення оголосив про черговий пакет допомоги Україні. Зокрема, він включатиме 90 високоточних протитанкових ракет Brimstone та артилерійські установки AS-90, повідомляється на сайті британського оборонного відомства.

Міністр здійснив свій перший робочий візит на новій посаді до Одеси, де пообіцяв прискорити надання військової підтримки Україні протягом наступних 100 днів.

“Можливо, відбулася зміна уряду, але Велика Британія єдина за Україну. Як новий міністр оборони я подбаю про те, щоб ми відновили підтримку Великобританії шляхом збільшення поставок життєво важливої військової допомоги. Наше зобов’язання підтримувати український народ є абсолютним, як і наша рішучість протистояти російській агресії та переслідувати путіна за його воєнні злочини“, – наголосив Джон Гілі. 

Він зазначив, що британський уряд непохитний у зобов’язанні продовжувати надавати військову допомогу Україні.

В міноборони Британії наголосили, що після призначення на посаду Гілі негайно попросив надати Україні додаткову підтримку, яка відповідала б потребам на полі бою проти росії. Новий пакет допомоги включає:

  • чверть мільйона боєприпасів 50-го калібру;
  • 90 протитанкових ракет Brimstone;
  • 50 малих військових катерів для підтримки річкових і прибережних операцій;
  • 40 машин розмінування;
  • 10 артилерійських гармат АС-90;
  • 61 бульдозер для допомоги у створенні оборонних позицій.

Також сюди увійдуть раніше обіцяні AS-90, включаючи 32 нові стволи та критичні запчастини. Вони “допоможуть Україні випустити ще 60 тисяч 155-мм снарядів”.

Джон Гілі також доручив офіційним особам забезпечити прискорення та повну доставку в Україну обіцяного у квітні пакета військової допомоги протягом наступних 100 днів.

“У квітні цього року Велика Британія оголосила про найбільший в історії пакет військової допомоги Україні, включаючи 400 транспортних засобів, 1600 ударних ракет і ракет ППО, включаючи додаткові високоточні керовані ракети великої дальності Storm Shadow, чотири мільйони боєприпасів і 60 човнів, у тому числі – рейдерське судно”, – йдеться у повідомленні.

Залишити відповідь