Для невеликої країни Сполучене Королівство вражає різноманітністю та красою ландшафтів. Щоб підтвердити це, вам потрібно лише поглянути на 15 національних парків Англії, Шотландії та Уельсу (наразі в Північній Ірландії немає національних парків), які різко змінюються від високих вершин Кернгормс до розлогих водних шляхів Бродс і широких пляжів узбережжя Пембрукшир.

ВВС обрало п’ять найкрасивіших національних парків країни.

  1. Національний парк Озерний край, Англія

Найбільш відвідуваний парк Великої Британії, який у 2017 році було включено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, Озерний край має величезні гори та льодовикові озера, які розташовані поряд зі зміненими людиною ландшафтами, включаючи мозаїку полів та вівчарство, яке тут з часів вікінгів. Також тут можна спробувати спокійні круїзи на човнах озерами, зокрема Віндермір, Емблсайд і Аллсуотер.

  1. Національний парк Ерірі (Сноудонія), Уельс

Цей регіон на північному заході Уельсу пропонує захопливі драматичні гірські ландшафти, що робить його фантастичним місцем для пригод: скелелазіння, скелелазіння та авантюрних прогулянок.

Природна архітектура масиву Сноудон, включаючи Yr Wyddfa (Сноудон), Glyderau і Cader Idris, часто є більш зубчастою та цікавою, ніж Озерний край. Скеля розмивається в неймовірні утворення, такі як Castell y Gwynt».

Але Ерірі – це не лише скелі – тут також є тропічні ліси помірного поясу, відомі як кельтські тропічні ліси, та альпійський луг.

  1. Національний парк Кернгормс, Шотландія

Кернгормс, розташований високо на північному сході Шотландії, є найбільшим національним парком у Британії – площею 4528 кв. Його величезний масштаб означає, що він надзвичайно привабливий для туристів та інших любителів пригод на природі.

Крім того, це найбільш дикий національний парк Великобританії, деколи його краса сувора. Кернгормс має величезні гранітні гори, схожі на китоподібну спину, які утворюють кілометрове плато, одне з найбільш дивовижних ландшафтів Великобританії, швидкість вітру тут досягає 270 миль на годину.

У Кернгормі ви можете годинами гуляти рідним лісом або стояти на березі озера Лох-Ейлейн і дивитися на сосновий ліс із субарктичними горами позаду, де справді відчуваєте спорідненість ландшафту зі Скандинавією.

  1. Національний парк Пембрукшир-Кост, Уельс

Пембрукшир — не єдиний національний парк Великобританії, який має берегову лінію, але його надзвичайно різноманітне та драматичне узбережжя стало причиною того, що його було визначено національним парком. Тут є прекрасні ділянки пляжу з білим піском та бірюзовою водою, схожою на щось із Греції чи Карибського басейну.

Деякі відомі місця тут – великі мегалітичні кам’яні пам’ятники, такі як Пентре Іфан і Каррег Самсон, яким приблизно 5000 років або більше, старші за піраміди та Стоунхендж, собор Святого Давида в Сент-Девіді, найменшому місті Великобританії, і маяк Страмбл-Хед (на фото вище), побудований у 1908 році, з якого відкривається фантастичний вид на узбережжя.

  1. Національний парк Бродс, Англія

Охоплюючи Норфолк і Саффолк Бродс, Національний парк Бродс є найбільшою водно-болотною територією Великобританії під охороною.

Бродс прекрасний завдяки своєму природному багатству: тут мешкає чверть наших найрідкісніших видів дикої природи, включаючи єдину гніздову популяцію звичайних журавлів, а також величезні популяції зимуючих диких птахів.

Розташований у південно-східному куточку Англії, Бродс не має високих вершин, але є особлива краса цієї величезної мережі озер, річок, болот, боліт і напівзатоплених лісів.

Катання на човнах є популярним заняттям для одноденних поїздок або тривалих перерв, завдяки 125 милям судноплавних шляхів.

Прекрасна ділянка тихого узбережжя від Сі-Паллінг до Вінтертон-он-Сі також входить до меж парку, де в Хорсі часто можна побачити гніздову популяцію зелених тюленів.

Залишити відповідь