Новий прем’єр-міністр Великобританії Кір Стармер підтвердив, що Україна може використовувати британські ракети Storm Shadow для ураження військових цілей на території росії.

Заяву про це він зробив на полях саміту НАТО у Вашингтоні, повідомляє Bloomberg. Отже, він продовжує політику попереднього уряду.

Відповідаючи на запитання журналіста, Стармер погодився, що Україна сама повинна вирішувати, як використовувати ракети Storm Shadow, передані Британією.

При цьому він зазначив, що ракети «очевидно повинні використовуватися відповідно до міжнародного гуманітарного права» і, на його думку, «в оборонних цілях».

Стармер також засудив ракетну атаку росії на дитячу лікарню «Охматдит» у Києві, заявивши, що це був «абсолютно шокуючий, жахливий напад, який став дуже важливим, хоч і трагічним тлом для цього саміту».

«Моє послання президенту путіну таке: цей саміт НАТО слід розглядати як чітку та єдину рішучість союзників щодо НАТО та інших країн підтримати Україну та протистояти російській агресії», — наголосив прем’єр.

Storm Shadow – це крилата ракета великої дальності, розроблена спільно Великою Британією і Францією. Зазвичай її запускають з повітря. З дальністю стрільби понад 250 км, або 155 миль, вона лише трохи поступається 185-мильній американській армійській системі класу “земля-земля” (ATACMS).

Нагадаємо, одразу після свого призначення Кір Стармер підтвердив, що Британія продовжить допомагати Україні.

А британське Міноборони вже оголосило новий пакет військової допомоги, до якого зокрема увійдуть 90 високоточних протитанкових ракет Brimstone та артилерійські установки AS-90.

Залишити відповідь