У мережі нещодавно зʼявилося відео, де 27 січня невідомий паплюжить памʼятник Володимиру Великому в Лондоні: зрізає квіти з синьо-жовтими стрічками. Молодики хизувалися такими “акціями” у російських телеграм-каналах і прагнули анонімності. Проте аналітики OSINT-аґенції Molfar встановили особи тих, кому українські кольори в центрі британської столиці “мозолять очі”. Один із них — підданий Великобританії.

Первісне джерело відео – спільнота руху “Движение русских патриотов”, яка активно діє у соціальних мережах, російському VK та Telegram.

Наступного дня та сама російська спільнота опублікувала два фото з особами, обличчя яких закрите емблемами руху “ДРП” з таким підписом: “Гастроли ДРП в Лондоне продолжаются. Беснующимся украм привет. Нас много и мы везде! Также недавно наши товарищи посетили митинг хохлов в самом центре города. Выглядели солидно, как агенты КГБ. Материалы будут позже”.

Ці так звані “аґенти кдб” дійсно відвідали мітинг у Лондоні й знімали там відео, в якому хлопець з заблюреним обличчям розповідає, як українці використовують кошти підданих Великої Британії. Він використовує словосполучення “наші кошти”, “у нас в країні”. 

На відео також потрапили характерні особливості, за якими й були ідентифіковані особи, що брали участь у зйомці. 

Але автори відео залишили ще один шлях, як їх знайти — тегнули користувача в Instagram, який, імовірно, міг бути причетним до зйомки. Він підписаний як Platov Ilya Sergeyevitch / Платов Илья Сергеевич (20.01.2002). У інстаграм Платов опублікував фото,  де позначив, трьох осіб, що, ймовірно, є учасниками усіх опублікованих відео у російських групах. Тут є обличчя ключової особи — це чоловік, який виступав під час українського мітингу. Він має характерну краватку у смужку. 

Якщо перейти на сторінку russian_authoritarian_rusv4, можна побачити багато цікавого. По-перше, ця людина називає себе “комуністом з росії”. Тут також згадується сталін, кремль та ГУЛАГ. А на початку біо — фраза “груз-200 мы вместе”, яка часто була на шевронах бійців ЧВК “Вагнер” і особисто у прігожина.

За допомогою пошукової системи Pim Eyes аналітики Molfar знайшли студента Eaton Square Schools та сторінку жінки — Татьяни Саруханової. Татьяна проживає у Лондоні та опублікувала світлини свого сина. Це — Саруханов Кіріл Артьомовіч (15.09.2005)

Кіріл Саруханов проживає у Лондоні. Ймовірно, він підданий Великої Британії. Точно відомо, зл Кіріл — автор сторінки Inst з нікнеймом “russian_authoritarian_rusv4”.

 Аналітики також знайшли профіль Кіріла у російській соцмережі VK. Там він відстежує спільноту “Движение Русских Патриотов | ДРП”. Вказує, що проживає у Лондоні, а під дописами зі зрізанням квітів біля пам’ятника у Лондоні і під фотографіями біля посольства рф, поставив лайки.

Згідно FB матері Саруханова Кіріла, їхня сім’я складається з п’ятьох осіб. У 2017 році Кіріл разом із мамою та сестрою брали участь у параді “безсмертного” полку у Лондоні, був одягнутий в елементи військової форми радянської армії, георгіївські стрічки та ніс фото діда, про якого каже воював у 106-танковій дивізії.

“Кіріл Саруханов — той росіянин, який у Лондоні зневажливо зрізає квіти біля памʼятника князю Володимиру. Він — член руху “Kyzyl Battalion”. Схоже, що цей “рух” складається з трьох — сам Саруханов Кіріл, Платов Ілья, та особа, на ім’я Роман. 

На відео “Kyzyl Battalion” видно, що Кіріл носить ту саму камуфляжну куртку, штани та кросівки, як в особи на відео, яка зрізає квіти. У різних роликах беруть участь троє осіб, один із них — Ілья, двоє інших — Кіріл та Роман. Знімання відбувається у Лондоні. Тобто ці чоловіки проживають саме там. 

Ці персонажі дуже хотіли залишитися анонімними, але публікували в мережі численні відео та фотографії, які допомогли вихваляючись своїми “досягненнями” як представників справжніх “русскіх патріотів”, що сидять у “загниваючій Європі”, – підсумував Molfar.

Детальніше ви можете перелянути у відео.

Залишити відповідь