Громадська організація “Mission Ukraine” запропонувала британському уряду передати Україні конфісковані у незаконних біженців човни, пише Newsweek.

“Україна відчайдушно потребує човнів, щоб не відставати від східного берега та врятувати життя бійців, які борються з переправою через одну з найширших річок Європи, також відому як Дніпро”, – пише видання.

З посиланням на благодійну організацію “Mission Ukraine”, журналісти пропонують передати Києву конфісковані судна, якими користувалися мігранти, аби незаконно потрапити до Британії. За словами благодійної організації, ці човни лежать на складських приміщеннях і на їхнє утримання витрачають значні кошти. 

“Ми готові фінансувати витрати на транспортування. Ми хочемо заощадити гроші платників податків Великобританії, відмовившись від зберігання та переробки цих човнів, ми буквально намагаємося зробити це безпрограшним для всіх”, – сказав Newsweek співзасновник “Mission Ukraine” Алекс Кругляк.

Втім, уряд Британії на запит журналістів відповів, що країна не хоче віддавати Києву “небезпечні” човни. Мається на їх стан. Втім, у благодійній організації пояснили, що частина човнів придатні для плавання. А ті, що не придатні, можуть бути корисні у вигляді запчастин для ремонту інших суден. Самі човни, на думку волонтерів, можуть використовуватися для евакуації поранених українських бійців на лівому березі Херсонської області. 

“Оскільки Україна вже використовує всі човни, які є в її розпорядженні, використання човнів для мігрантів для медичної евакуації звільняє міцніші судна для перевезення військового обладнання”, – сказав Мартін Блекуелл, ще один британський волонтер, який здійснив більше десятка поїздок до України.

фото: Alex Babenko/Associated Press

Залишити відповідь