Ціни на житло у Великобританії зростали чотири місяці поспіль, пише Property Wire із посиланням на індекс цін на житло Halifax.

Зазвичай придбання нерухомості у Сполученому Королівстві обходиться в 291 000 фунтів стерлінгів, після збільшення на понад 3 700 фунтів стерлінгів порівняно з попереднім місяцем.

Верона Френкіш, виконавчий директор Yopa, сказала: «Ми спостерігаємо не тільки позитивні зміни на ринку щодо місячних темпів зростання цін на житло в останні місяці, але зараз ми починаємо спостерігати покращення щодо річної картини та це показник здоров’я, який свідчить про те, що ринок впевнено йде вгору.

Забігаючи наперед, цілком імовірно, що ринок нерухомості не тільки досяг дна у зв’язку зі зниженням цін на житло, яке спостерігалося минулого року, але також ймовірно, що процентні ставки зараз досягли піку. Це поєднання факторів однаково захопить як покупців, так і продавців, і з плином року ми очікуємо подальшого зростання».

Північна Ірландія є регіоном Великобританії, який найшвидше розвивається, де ціни зросли на 5,3% за рік до січня, що склало майже 10 000 фунтів стерлінгів.

Шотландія та Уельс мали позитивне річне зростання на 4%, за якими йдуть Північний Захід (3,2%), Йоркшир і Хамбер (2,8%), Північний Схід (2,0%) та Іст-Мідлендс (0,5%).

Південний Схід минулого місяця впав найбільше порівняно з іншими регіонами Великобританії, де будинки продавалися в середньому за £379 000 (-2,3%), падіння майже на £9 000.

Лондон зберігає перше місце за найвищою середньою ціною на житло в усіх регіонах, на рівні £529 500, хоча ціни в столиці знизилися на -0,4% на річній основі.

Том Білл, керівник британського відділу житлових досліджень у Knight Frank, сказав: «Після того, як минулого року ми зазнали наслідків 14 послідовних підвищення ставок, ціни на житло зростають, оскільки в 2024 році очікується багаторазове зниження процентних ставок.

Кількість нових покупців, які реєструються та поданих пропозицій, зросла після того, як кредитори знизили свої ціни минулого місяця, що свідчить про те, що рівень попиту та активності лише зростатиме, що призведе до помірного однозначного зростання цін цього року».

Залишити відповідь