Оксана Мотика працює в Лондоні у лікарні Святого Георгія. Каже, останні роки живе між двох країн. Попри війну планує повернення в Україну. Зараз жінка збирає гроші для українських дітей, які втратили одного чи обох батьків через вторгнення рф. Для NetworkUA українка розповіла про свою ініціативу, чому сподівається на допомогу британців та як допомагали біженцям після 24 лютого у Британії.

«Відколи у 2014 році в Україні почалася війна, моє серце болить за дітей, у яких загинули батьки. Я просто не можу залишатися осторонь і бути байдужою», – каже Оксана.

В Україні жінка має власну справу – центр англійської мови, де влаштовують літні англомовні табори для дітей. Цього року разом з колегою з місцевої школи іноземних мов Тетяною, вирішили організувати для своїх вихованців поїздку до Лондона. Але зіштовхнулися з тим, що не всі діти мають фінансову можливість. І вирішили допомогти – відкривши збір коштів на поїздку дітей до Британії.

«Ми планували цю поїздку ще раніше, але спочатку скасували через коронавірус згодом через повномасштабне вторгнення І це вже третя наша спроба, сподіваюсь, буде успішна», – розповідає вона.

На збір коштів українку підштовхнули історії дітей. Жінка каже, не могла лишитися осторонь, адже знає своїх вихованців вже довгий час. Cпочатку намагалася знайти кошти через різні благодійні фонди та організації. Але згаяла багато часу, намагаючись знайти, хто б міг підтримати.

«Коли ми повідомили, що плануємо поїздку у Лондон, дівчинка, яка певно найбільше хотіла поїхати, відмовилась. Її мама сказала, що вони фінансово не можуть собі це дозволити. Батько дівчинки 10 років тому загинув в зоні проведення АТО. І я почала думати, як допомогти цій дитині, зрештою, відкрила цей збір», – каже волонтерка.

Дітей, які стали сиротами або напівсиротами через війну, в англомовному таборі Оксани є декілька. І саме їм хоче допомогти – щоб вони поїхали в омріяну подорож до Лондона.

«Ми відкрили збір на 5000 фунтів стерлінгів. Запланували зібрати для п’ти діток. Але наразі хочемо щоб були 100% зібрані кошти на два місця. Одне – для дівчинки, про яку казала, інше –  для хлопчика. Він вже також довгий час відвідує наші табори, його батько на війні. Пригадую, як його тато не виходив на зв’язок, він тоді був дуже неспокійний, це було восени. А тепер мама його сказала, що батько пропав безвісти. Від таких слів накочуються сльози, бо знаєш цю дитину, й хочеться чимось допомогти», –  розповідає Оксана Мотика.

Збір коштів розрахований на британську аудиторію адже здійснюється на  британський рахунок. Запустити збір коштів на платформі GoFundMe підказав жінці знайомий волонтер з Німеччини Thomas Kibelksties.

«Це була його ідея запустити GoFundMe. Зараз він у Україні волонтерить, але вже запустив, до речі, також збір для наших діток на німецьку аудиторію», – розповідає жінка.

Cтаном на 6 лютого вдалося зібрати 825 фунтів стерлінгів із запланованих 5000 тисяч. Волонтерка пояснює, поїздка коштує 1000 фунтів стерлінгів на дитину, а якщо раптом вдасться зібрати всю суму, то це дасть змогу спонсорувати якомога більше дітей.  

«Коли я планувала збір, я уявила: українці багато донатять на дрони та різне озброєння для наших військових. А британці дуже обережно до цього ставляться, до таких зборів, й не надто хочуть давати кошти на military. То можна їх залучати до іншої доброї справи – допомоги українським дітям. Тому я сподіваюсь, наших діток підтримають», – каже насамкінець Оксана Мотика.

Підтримати збір ви можете за посиланням: https://www.gofundme.com/f/children-who-lost-parents-in-the-russian-invasion?utm_campaign=p_cp+share-sheet&utm_medium=copy_link_all&utm_source=customer

Авторка: Оксана Середюк

Фото надані Оксано Мотикою

1 Коментарі

Залишити відповідь